Równia Krupowa

Równia Krupowa

Równia Krupowa
Równia Krupowa

Równia Krupowa to płaski, zazieleniony teren będący od 1977 roku Parkiem Krajobrazowym objętym ochroną, położony w centrum Zakopanego.

Nazwa parku pochodzi od nazwiska byłych właścicieli ziem – Krupów

Równia Krupowa w 1929 roku została zagospodarowana w dwa stadiony, wybudowane w południowej (zimowy) i północnej (całoroczny) części parku. W południowej części Równi Krupowej wydzielono dodatkową część, która latem służyła jako korty tenisowe natomiast zimą jako lodowisko.

Na Równi Krupowej organizowano liczne imprezy sportowe m.in.; wyścigi samochodowe i motocyklowe, zawody lekkoatletyczne, hokejowe , konne, łyżwiarskie, strzeleckie a także spektakle Opery Górskiej.

Obecnie na Równi Krupowej organizowane są różne imprezy plenerowe takie jak koncerty, festyny, festiwale czy pikniki a także jest doskonałym miejscem do rozbicia wesołego miasteczka lub cyrku.

Równia Krupowa znajduje się pomiędzy Aleją 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Nowotarską i ul. Stanisława Witkiewicza a przez środek przebiega ul. Kościuszki tworząc Równię Górną i Równię Dolną.

Spacery po Równi Krupowej licznymi alejkami przy których zamontowano m.in. ławeczki dla spacerowiczów wzbogacają widoki na Tatry, w tym Giewont, a także znajdującą się po przeciwnej stronie Gubałówkę.

Równia Krupowa Plac Zabaw

Na Dolnej Równi Krupowej w 2013r roku został wybudowany plac zabaw, który jest bardzo popularny wśród korzystających z niego dzieci.

Równia Krupowa Plac Zabaw
Równia Krupowa Plac Zabaw

Równia Krupowa Zdjęcia

Równia Krupowa Adres:

Tadeusza Kościuszki 12, Zakopane

Równia Krupowa Mapa:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here