Białka Tatrzańska oprócz zimowego szaleństwa ma także wiele do zaoferowania miłośnikom górskich wycieczek. W Białce Tatrzańskiej rozpoczyna się lub przebiega, wiele szlaków turystycznych po których warto pospacerować lub dać się ponieść znacznie dalej a wszystko to z pięknymi widokami na Tatry.
Szlak wzdłuż rzeki Białki
Szlak wzdłuż rzeki Białki to oznakowany (kolorem biało-niebieskim), łatwy szlak bez podejść prowadzący doliną przy nabrzeżu rzeki Białki. Nadaje się również do jazdy na rowerze. Długość trasy; 6,5km. Czas potrzebny do przejścia; 1:30 h Początek trasy; każde miejsce w Białce Tatrzańskiej, gdyż ciągnie się on wzdłuż całej miejscowości.
Szlak Groń – Kotelnica – Białka Tatrzańska
Szlak Groń – Kotelnica – Białka Tatrzańska to z początku łatwy szlak jednak później należy przejść dwu kilometrowt strome zejście. Długość trasy; 6,5km. Czas potrzebny do przejścia; 1:20 h Początek trasy; górna część Gronia (Sewcy)
Szlak Białka Tatrzańska – Droga Królewska – Czarna Góra
Szlak Białka Tatrzańska – Droga Królewska – Czarna Góra rozpocznij w Białce Tatrzańskiej, kierując się w stronę wsi Trybsz. Możesz przy okazji zobaczyć drewniany kościół z motywem tatrzańskim i najstarszą polichromią. Dalej kieruj się w stronę Czarnej Góry a następnie przez Rusiński i Głodowski Wierch dotrzesz do Gliczarowa Górnego. Szlak grzbietem między Leśnicą a Białką Tatrzańską zwany jest „Drogą Królewską”. Dotrzesz to Kotelnicy skąd możesz wrócić do Białki Tatrzańskiej pieszo lub kolejką.
Szlak Białka Dolna – Cisowa Skałka
Szlak Białka Dolna – Cisowa Skałka rozpocznij w Białce Dolnej, kierując się na północ, w stronę Nowego Targu. Na rozwidleniu kieruj się w prawo do Białki Grapy a na kolejnym skrzyżowaniu prosto – w stronę Nowej Białej. Po prawej stronie zauważysz wzniesienie zwane Kramnicą, następne wznieniesie to Obłazowa a w kierunku północy – docelowa Cisowa Skałka. Cisowa Skałka to wzniesienie o wysokości 685 m n.p.m. z którego rozciągają się przepiękne widoki, między innymi na okoliczne pasma górskie: Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę.
Szlak Białka Tatrzańska – Bukowina Klin
Szlak Białka Tatrzańska – Bukowina Klin rozpocznij spod kościoła w Białce Tatrzańskiej. Po przejściu ok. 200 metrów skręc w prawo w kierunku Pogórza Gliczarowskiego. Idąc wzdłuż potoku Czerwonka dojdziesz do ramienia Kustwiańskiego Wierchu. Skręć w lewo, gdzie przez zarośla dojdziesz na skraj lasu. Idąc w górę na Jankułowski Wierch towarzyszą Ci widoki na Spis i Tatry Bielskie. Po dotarciu na grzbiet Kornikowej idź dalej polną drogą za wzniesieniem Koszarkowego Wierchu gdzie znajduje się drewnianej kapliczki “Janiołów”. W tym miejscu czeka łagodne wzniesienie na Bachledów Wierch aby asfaltową drogą dotrzeć do celu – Bukowiny Klin.
Szlak Białka Tatrzańska – Horników Wierch – Groń – Leśnica
Szlak Białka Tatrzańska – Horników Wierch – Groń – Leśnica rozpocznij na przystanku autobusowy Białka Tatrzańska Kaniówka. Kieruj się na południe w stronę Bukowiny Tatrzańskiej, skręcając w prawo i podążając do stacji narciarskiej „Kaniówka”. Na Horników Wierch prowadzi droga polna pod górę. Następnie idąc w dół dotrzesz do Gronia – osiedle Piekorze. Idąc dalej, ostro pod górę dojdziesz do Leśnicy – Osiedle Wojtusice.
Szlak Białka Tatrzańska – Groń – Leśnica
Szlak Białka Tatrzańska – Groń – Leśnica rozpocznij na przystanku w okolicy restauracji „Litworowy Staw”. Kieruj się na stacje narciarską „Zebra” idąc w kierunku północnym i po 300 metrach skręć w lewo. Szlak prowadzi po utwardzonej drodze pod wyciąg narciarski w kierunku Kustwańskiego Wierchu. Następnie szlak przechodzi w polną drogę a następnie lasem i prowadzi do górnej stacji kolei krzesełkowej na Jankulakowskim Wierchu. Idąc dalej dotrzesz do Gronia osiedle Gile a następnie do Leśnicy – osiedla Gały.