Gubałówka

Gubałówka
Gubałówka

Gubałówka położona jest na wysokości 1126 m n.p.m. (od wschodu 1120 m n.p.m na zachód 1129 m n.p.m). i znajduje się w w północno-zachodniej części Zakopanego.

Z Gubałówki rozciąga się widok na Zakopane, panoramę Polskich Tatr i część Słowackich oraz pasma Babiogórskiego.

Gubałówka jest bardzo popularna wśród miejsc odwiedzanych w Zakopanem oferując wspaniałe widoki na góry, łatwość dotarcia (pieszo czarnym szlakiem lub kolejką linową PKL) oraz liczne atrakcje.

Na Gubałówce znajdują się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych m.in.:

 • karczmy
 • restauracje
 • park linowy
 • gokarty dla dzieci
 • sklepy z pamiątkami
 • kolejka na Gubałówkę
 • plaża na Gubałówce
 • plac zabaw dla dzieci
 • adventure park przygody
 • zjeżdżalnia grawitacyjna
 • ośrodek narciarski Gubałówka
 • Kaplica Rzymskokatolicka Pw. Matki Boskiej Różańcowej

Gubałówka Atrakcje

Kolejka Na Gubałówkę

Na Gubałówkę można dotrzeć kolejką linową wsiadając na stacji dolnej Gubałówka. Kolejka ma długość 1301 metrów i pokonuje trasę od Krupówek (823 m), aż na szczyt Gubałówki (1126 m) dając różnicę wysokości około 300 m.

Wjazd na szczyt zajmuje przeważnie 4 minuty, jednorazowo kolejka pomieści nawet 120 osób.
Kolej na Gubałówkę posiada dwa wagony na jednym torze.

Wagony mają przeszklony dach, dlatego podczas przejazdu można podziwiać panoramę Tatr.

Kolejka Na Gubałówkę Cennik

Gubałówka bilet normalny góra-dół  22,00 zł

Gubałówka bilet normalny w dół  16,00 zł

Gubałówka bilet ulgowy góra-dół  18,00 zł

Gubałówka bilet ulgowy w dół  14,00 zł

Plaża na Gubałówce

Plaża na Gubałówce to najwyżej położona plaża w Polsce i jedyna plaża z widokiem na panoramę Tatr. Na plaży możesz zrelaksować się na dostępnych leżakach podziwiając przy tym piękno Tatr lub zimą podziwiając akrobacje narciarzy i snowboardzistów freestylowych na największej w Polsce skoczni w Snowparku Goobaya.

plaża gubałówka

 

Gubałówka Atrakcje Dla Dzieci

Gubałówka Plac Zabaw Dla Dzieci

Gubałówka Plac Zabaw

 

Gubałówka Zjeżdżalnia Grawitacyjna

Zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce z widokiem na panoramę Tatr umożliwia zjazd specjalnymi saneczkami po licznych zakrętach z maksymalną prędkością 23 km/h.

Zjeżdżalnia grawitacyjna jest czynna od 23 kwietnia do końca listopada, codziennie od godziny 9 do 19-stej. Dzieci w wieku do lat 8-miu mogą korzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej tylko pod opieką dorosłych zjeżdżając wspólnie w jednych saneczkach.

Gubałówka Park Linowy

Na szczycie Gubałówki około 60 metrów od górnej stacji kolejki linowej PKL pod adresem Gubałówka 231B znajduje się park linowy “Złota Grań”. Park linowy Złota Grań posiada 7 tras na różnych stopniach trudności, ponad 100 przeszkód i oraz 700m zjazdu na tyrolkach, 16 metrowy pal oraz ściankę wspinaczkową dzięki czemu park jest świetnym miejscem do aktywnego spędzenia czasu dla dzieci oraz dorosłych.

Oprócz parku linowego dostępny jest także Painball oraz strzelnica.

Park linowy jest czynny codziennie od 9 do 20.

 

 

Adventure-Park Przygody Gubałówka

Około 50 metrów na prawo od górnej stacji kolejki Szymoszkowa na Gubałówce pod adresem Gubałówka 9/1 znajduje się Adventure-Park Przygody Gubałówka składający się m.in. z parku linowego dużego, parku linowego junior dla dzieci, wieży mocy z której możesz skoczyć z wysokości 14 metrów, tyrolki xxl umożliwiającej swobodny zjazd na linie na wysokości 9 metrów nad ziemią, ściankę wspinaczkową, paintball, zorbing, strzelnicę a po wszystkim możesz odpocząć w adventure bar.

 

Gokarty Gubałówka

Przy górnej stacji kolejki Szymoszkowa na Gubałówce znajduje się wypożyczalnia gokartów dla dzieci. Asfaltowa trasa do jazdy ma długość 3km. Wypożyczalnia gokartów na Gubałówce jest czynna codziennie od godziny 9 do 18 z przerwami kiedy pada deszcz.

gokarty gubałówka

Snow Zabawa for KIDS Gubałówka

Snow Zabawa for KIDS na Gubałówce to zimowy plac zabaw dla dzieci i dorosłych umożliwiający jazdę na sankach, w pontonie, na bananie śnieżnym, na rurze a także przejażdżkę skuterem śnieżnym jako pasażer lub kierowca oraz wiele więcej atrakcji zimowych.

Góralski Ślizg

Przy ulicy ( około 50 metrów od dolnej stacji kolejki na Gubałówkę ) znajduje się Góralski Ślizg będący gigantyczną, 8-mio torową zjeżdżalnią dla dzieci i dorosłych. Góralski Ślizg jest czynny przez cały rok zarówno w sezonie letnim i zimowym.

Gubałówka Parking

Parking Gubałówka w pobliżu dolnej stacji na Gubałówkę przy ulicy Walowa Góra 3

Parking pod Gubałówką przy ulicy Szkolna 6

Gubałówka Szlak

Na Gubałówkę prowadzi szlak turystyczny oznaczony kolorem czarnym.

Zaczyna się przy Krupówkach-> Na Gubałówkę -> Droga Zubka

Przy początku Krupówek wystarczy przejść 300 m ulicą Na Gubałówkę co zajmie 4 minuty, aby znaleźć się przy Dolnej Stacji Kolejki Linowej Gubałówki. Po wykupieniu biletu wyjedziesz na Gubałówkę w ciągu 5 minut lub możesz także iść pieszo czarnym szlakiem turystycznym.

Gubałówka Mapa

Gubałówka Zimą

Gubałówka Zdjęcia

Gubałówka Filmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here