Jak Się Spakować Na Wyjazd?

Jak Się Spakować Na Wyjazd?

Jak Się Spakować Na Wyjazd
Jak Się Spakować Na Wyjazd

Jak się spakować na wyjazd w bagaż podręczny aby był lekki i zgrabny ? Oczywiście podczas pakowania trzeba iść na kompromis. Przede wszystkim bagaż musi być dostosowany do Twoich potrzeb w tym rodzaju wyjazdu, miejsca pobytu a także pory roku. Oczywiście bagaż letni na plażę różni się od bagażu zimowego w góry. Umiejętność sprawnego pakowania bagażu przyda się znacznie częściej niż tylko raz do roku na zasłużony urlop.

1. Do czego się spakować ?

Torba, walizka czy plecak musi być dostosowany pod względem Twoich wymagań. Wszystko zależy czy zamierzasz nosić bagaż przez wiele godzin czy jedynie przenosisz bagaż do samochodu a następnie do hotelu – wtedy ograniczenia wagowe i Ew. gabarytowe nie są tak ważne. Mimo wszystko zawsze warto wybrać możliwie najmniejszy rozmiar w którym zmieszczą się niezbędne rzeczy. Przy zbyt dużych torbach może się okazać, że zabierzesz więcej rzeczy niż potrzeba bo wypełnisz puste miejsce. Mniejsza torba z góry wymusza przemyślenie nad pakowaniem…

2. Zrób listę

Lista rzeczy na wyjazd wykonana kilka dni wcześniej to jedna z lepszych rzeczy jakie możesz zrobić przed pakowaniem się na wyjazd. Dzięki temu nie zabierzesz zbyt wielu rzeczy a także o niczym nie zapomnisz. Wykonana przez kilka dni lub przynajmniej przez jedną noc aby mieć czas się przespać i dopisać brakujące przedmioty.

3. Zakupy na wyjazd

Kupowanie ubrań na wyjazd może nie być najlepszym pomysłem. Nie wiadomo jak np. będziesz się w nich czuć i czy będą wygodne. Warto wybrać wygodne i sprawdzone a w razie uszkodzenia używanych rzeczy nie będzie aż tak szkoda. Jeśli chodzi o obuwie to założone pierwszy raz w długą trasę mogą odciskać lub obcierać o czym nie będzie wiadomo jedynie przymierzając przed zakupem. Warto wcześniej rozchodzić i sprawdzić czy są komfortowe.

4. Rzeczy na wszelki wypadek

Rzeczy potrzebne czy takie na wszelki wypadek które, może się przydadzą ? Oczywiście spakuj tylko rzeczy które używasz na co dzień i pakuj tylko niezbędne przedmioty bez rzeczy na zapas. Jeżeli nawet czegoś zabraknie… no cóż prawdopodobnie tam też są sklepy.

 5. Twórz zestawy

Rzeczy które mogą być łączone w zestawy i dopasowane do siebie to idealny wybór na wyjazd. Odzież dobieraj tak aby można było łączyć ze sobą na podstawie kolorów, kroju czy stylu tworząc kilka kombinacji z tych samych przedmiotów. Dużym ułatwieniem jest wybór trzech-czterech kolorów które pasują do siebie jak np.;  czerń, granat, biel, czerwień i beż. W ten sposób stworzysz zestawy np. 3 bluzki na 1 parę spodni itd.

6. Zadbaj o bezpieczeństwo

Pakując rzeczy zwracaj uwagę na bezpieczeństwo tzn. minimalizuj ryzyko uszkodzeń przedmiotów. Ciężkie buty warto układać na spodzie bagażu. Delikatne przedmioty możesz zawinąć w miękkie części garderoby. Kosmetyki lub inne płynny które mogą się wylać przelej do bezpiecznych pojemników lub zaklej taśmą i owiń w foliową torebkę np.  takie jak na kanapki śniadaniowe. Cienie do powiek czy pudry zabezpiecz czymś miękkim w środku, np. wacikami.

7. Wybieraj wersje mini

Jeżeli tylko możliwe wybieraj miniaturowe wersje kosmetyków. Możesz kupić takie wersje gotowe lub przelewać swoje ulubione kosmetyki do mniejszych opakowań. Przeważnie mniejsze buteleczki mają bezpieczne zamykanie chroniące przed wylaniem. Oczywiście wszystko zależy od tego jak długi ma być Twój pobyt jednak gdyby okazało się, że któregoś zabraknie prawdopodobnie dokupisz na miejscu.

8. Tuż przed pakowaniem

Najlepiej przygotuj wszystkie rzeczy przed pakowaniem i dopiero wtedy zacząć pakować zamiast wrzucać przedmioty „w trakcie” gdzie po czasie możesz nie wiedzieć co tak naprawdę masz w środku. Warto spakować się za jednym zamachem i nie przeciągać pakowania w czasie.

9. Dziel się

Jeżeli wyjeżdżasz z drugą osobą być może nie ma potrzeby zabierania przez oboje takich rzeczy jak np. mydło do rąk, które albo będzie dostępne w hotelu lub możecie używać wspólnie – tego samego. Dotyczy to także sprzętów. To już sprawa indywidualna czy każde z Was bierze swojego laptopa czy ładowarkę do telefonu ( nawet jeżeli mają takie samo gniazdo do ładowania ).

10. Metoda pakowania

Metoda pakowania jest kluczowa w przypadku najlepszego wykorzystania powierzchni i zaoszczędzenia miejsca bagażu.

Sposobów składania i pakowania ubrań jest kilka; rolowanie ubrań, układanie kolejnych elementów płasko, warstwami, czy pakowanie ich obok siebie pionowo.

Wybór metody pakowania będzie zależy od samych przedmiotów a także od tego czy wybierasz plecak, walizkę lub torbę.

Uniwersalne sposoby przy pakowaniu:

Zacznij od ciężkich przedmiotów, które ułożysz na samym spodzie takie jak np. buty Do butów możesz włożyć skarpetki które wypełnią pustą przestrzeń

Następnie kosmetyczka i ręczniki

Pierwszą warstwą odzieży powinny być rzeczy najmniej podatne na zagniecenia (dżinsy, bieliznę, swetry). Możesz zwijać dwie, trzy rzeczy w jeden rulon i układać ciasno obok siebie

Drugą warstwą powinny być rzeczy delikatne rzeczy, które nie chcesz, żeby się pogniotły poskładane płasko.

Wolne przestrzenie warto wypełnić miękkimi elementami np. skarpetkami.

Delikatne przedmioty typu okulary przeciwsłoneczne zabezpiecz pokrowcem lub owiń miękkim materiałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here