Aqua Park Zakopane

Aqua Park Zakopane

Aqua Park Zakopane
Aqua Park Zakopane

Aqua Park w Zakopanem znajdujący się na wzgórzu Antałówka to doskonała atrakcja do odwiedzenia o każdej porze roku zarówno w sezonie letnim oraz zimowym a także bez względu na pogodę – również w dni deszczowe.

Aqua Park Zakopane to jedyny obiekt łączący rozrywkę z rekreacją i lecznictwem dzięki basenom i wodom termalnym dla osób w każdym wieku. Każdy znajdzie atrakcję dla siebie, również cała rodzina z dziećmi, które mogą spędzić aktywnie czas m.in. korzystając ze zjazdu na 5-ciu zjeżdżalniach.

Aqua Park Zakopane Atrakcje:

Wewnętrzny basen 25m:

Aqua Park w Zakopanem posiada basen o długości 25m, głębokości 1-1,5m i temperaturze wody 29-32oC z trzema torami pływackimi oraz częścią rekreacyjną wyposażoną w bicze wodne i gejzer powietrzny denny. Bicze wodne kierują silny strumień wody w wybraną część ciała co działa jak masaż dodatkowo łagodząc ból np. karku czy pleców.

Wewnętrzny basen 40m:

Większy basen o długości 40m, głębokości 1,3m i temperaturze wody 29-32oC posiada dodatkowe atrakcje w postaci biczów i kaskad wodnych, dwa gejzery (powietrzny denny i strumieniowy denny), przeciwprąd, masaż ścienno-denny a także leżaki podwodne.

Zewnętrzny basen termalny:

Na zewnątrz Aqua Parku znajduje się basen geotermalny o długości 33m i głębokości 1-1,35m z wodami termalnymi o temperaturze 32oC co daje możliwość korzystania nawet gdy temperatura na zewnątrz wynosi -10oC. Woda w basenie zewnętrznym posiada takie pierwiastki jak; wapń, sód, siarka, magnez, potas i krzem, którym zawdzięcza właściwości lecznicze. Przebywanie i pływanie w wodach termalnych ma pozytywny wpływ na szereg  dolegliwości m.in.: reumatyczne, neurologiczne, narządów ruchu, skóry a ponadto poprawiają ukrwienie i obniżają ciśnienie krwi. Dodatkowym atutem korzystania z zewnętrznego basenu jest wspaniały widok na Tatry i Giewont.

Taras widokowy z leżakami:

Taras widokowy z leżakami i widokiem na panoramę Tatr jest bardzo popularny w sezonie letnim. Dla dodatkowej ochłody w barze letnim dostępne są zimne napoje.

Brodzik dla dzieci:

Brodzik dla dzieci to idealny wybór dla najmłodszych użytkowników Aqau Parku. Brodzik posiada głębokość zaledwie 30-stu centymetrów a temperatura wody wynosi 33oC. Dodatkowym atutem są kolorowe, interaktywne zabawki w kształcie zwierząt.

Dzika rzeka:

Dzika rzeka o głębokości 1,3m to odzwierciedlenie rwącego nurtu w krętym korycie wody co przypomina naturalny ruch wody w górskich rzekach. Gdy płyniesz z rwącym nurtem wyrwanie się z niego jest nie lada wyzwaniem.

Relaks w jacuzzi:

W Aqua Parku w Zakopanem dostępne jest sześć kilku-osobowych jacuzzi o temperaturze wody 36oC które korzystnie wpływają zarówno na zdrowie jak i urodę. Bąbelkowa woda działa odprężająco i relaksująco, w znacznym stopniu niweluje stres, poprawia stan skóry, ujędrniając ją, przyspiesza przemianę materii, neutralizuje bóle, stymuluje proces usuwania toksyn z organizmu i proces regeneracji mięśni i stawów.

Frajda ze zjeżdżania:

5 zjeżdżalni wodnych w tym dwie rurowe zapewniają dużą dawkę emocji dla osób w każdym wieku.

zjeżdżalnia zielona – długość: 166,5 m, wysokość: 16,7 m, prędkość: max. 26 km/h.

zjeżdżalnia czerwona – długość: 106 m, wysokość: 12 m, prędkość: max. 26 km/h.

zjeżdżalnia błękitna– długość: 26 m, wysokość: 2,3 m.

zjeżdżalnia żółta – długość: 10,5 m, wysokość: 4,3 m.

zjeżdżalnia niebieska – długość: 10 m, wysokość: 4,3 m.

Relaks i zdrowie:

Relaks i zdrowie otrzymasz korzystając z saunykabiny zimowej (temp. 10-15 stopni C, wilgotność 45-55%) oraz łaźni parowej i słonecznej łąki, czyli pokoju relaksacyjnego.

W Aqua Parku dostępne są trzy typy saun;

  • sauna fińska o temperaturze maksymalnej 100 stopni C, z wilgotnością 1-20%,
  • sauna solankowa o temperaturze 40 stopni C, z wilgotnością 60-80%
  • biosauna o temperaturze 65 stopni C, z wilgotnością 35%.

Nauka pływania:

Aqua Park w Zakopanem zapewnia naukę pływania. W ofercie zawarte są kursy pływania podstawowego, doskonalenie technik pływania, nauka sportowych technik pływania, pływanie dla dzieci i młodzieży z wadami postawy oraz nauka i doskonalenie pływania dla dorosłych.

Eventy dla grup i firm:

Aqua Park organizuje eventy dla grup zorganizowanych oraz firm o charakterze rozrywkowym, rekreacyjno-sportowy oraz sportów ekstremalnych. Do atrakcji i konkurencji należą m.in.: ścianka wspinaczkowa, pontony, trampolina, banan, hydro speed oraz piłka siatkowa i piłka wodna.

Aqua Park Zakopane Fitness:

W klubie Fitness prowadzone są zajęcia aerobiku, aqua aerobiku, yogi, spinningu, stepu oraz cardio solarium.

Aqua Park Zakopane Kręgle:

W Aqua Parku znajduje się największa w Zakopanem – 5-cio torowa kręgielnia typu bowling.

 Aqua Park Zakopane Czepek

Korzystając z Aqua Parku Zakopane czepek nie jest wymagany.

 Aqua Park Zakopane Godziny Otwarcia

Codziennie od 9 do 22 | Atrakcje basenowe wyłączane są o godzinie 21:45.

Aqua Park Zakopane Parking

Parking w Aqua Parku w Zakopanem jest niestrzeżony i płatny.

Opłata za korzystanie z parkingu wynosi 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju i jest pobierana w kasach oraz recepcji kompleksu Aqua Park Zakopane.

 Aqua Park Zakopane Sklep Sportowy

W kompleksie Aqua Parku znajduje się sklep sportowy w którym możesz kupić m.in kostiumy kąpielowe oraz specjalne – wodoodporne pielucho majtki dla dzieci, które są obowiązkowe dla dzieci do lat 3 ( trzech ). Sklep sportowy jest czynny taka długo jak Aqua Park.

Aqua Park Zakopane Szatnia

Szatnia w Aqua Parku w Zakopanem jest jedna – dla wszystkich tzw. koedukacyjna. Przejście na baseny jest podzielone przez prysznice na męskie i damskie.

Aqua Park Zakopane Adres

ul. Jagiellońska 31 34-500 Zakopane

Aqua Park Zakopane Dojazd

Z ronda im. dr Chramca, zjedź drugim zjazdem, w stronę dworca PKP i PKS. Na następnym rondzie również zjedź drugim zjazdem aby po około 200m dotrzeć do celu. Aqua Park to ogromny budynek także będzie widoczny z daleka 😉

Aqua Park Zakopane Mapa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here