Droga Pod Reglami

Droga Pod Reglami
Droga Pod Reglami

Droga pod Reglami to szlak turystyczny na przedgórzu Tatr Zachodnich.

Szlak przebiega na wysokości 900 – 940 m. n.p.m. skrajem Tatrzańskiego Parku Narodowego i jest wolny od opłat. Szlak oznakowano kolorem czarnym.

“Regle” oznaczają pasma niezbyt wysokich wzgórz, a szlak “Droga pod Reglami” przebiega u stóp reglowych wzniesień – Łysanki, Krokwi i Sarniej Skały.

Droga pod Reglami rozpoczyna się w Kuźnicach i kończy w Siwej Polanie przy wylocie Doliny Kościeliskiej w Kirach biegnąc obrzeżami Zakopanego i Kościeliska.

Droga pod Reglami łączy wyloty tatrzańskich dolin: Doliny Bystrej, Doliny Białego, Doliny Małej Łąki i Doliny Kościeliskiej.

   Szlak początkowo prowadzi lasem gdzie możesz zobaczyć niezwykle ciekawe gatunki roślinności urwiskowej, charakterystyczne dla reglowych wzniesień.

Ze szlaku możesz podziwiać reglowe szczyty, górskie potoki a także urocze widoki na dolinę zakopiańską i pasmo Gubałówki.

 

Droga pod Reglami to łatwy i niezwykle popularny szlak wśród turystów.

Droga Pod Reglami Rowerem

Droga Pod Reglami Rowerem
Droga Pod Reglami Rowerem

Szlak – Droga Pod Reglami możesz pokonać pieszo lub rowerem.

Trasa rozpoczyna się przy drodze do Kuźnic (ul. Przewodników Tatrzańskich) a kończy na Siwej Polanie w Dolinie Chochołowskiej pokonując przy tym około 10,7 km.

W większości Droga Pod Reglami wiedzie po piaszczysto-kamienistym podłożu. W okolicy skoczni narciarskich oraz na odcinku w rejonie wylotu Doliny Kościeliskiej i Kir należy korzystać z asfaltowej drogi publicznej. Na kilku bardzo krótkich, bardziej stromych i kamienistych odcinkach może być wymagane podprowadzenie roweru. Oczywiście trasę należy dzielić z turystami spacerującymi pieszo.

Droga Pod Reglami Z Wózkiem

Droga pod Reglami to szlak łączący wyloty dolin Tatr Zachodnich. Jest to szeroka ścieżka całkowicie przejezdna dla wózka terenowego. Z wózkiem najlepiej pokonać jej część zaczynającą się od Ronda Kuźnickiego do wlotu do Doliny Strążyskiej i dalej wzdłuż Doliny Strążyskiej (wejście do Doliny Strążyskiej wymaga wykupienia biletu).

Jest to łagodna trasa o długości około 6 kilometrów prowadząca czarnym szlakiem skrajem Tatrzańskiego Parku Narodowego, którego przejście powinno zająć około 1,5 godziny.

Droga Pod Reglami Z Psem

Oficjalnie według ustawy o ochronie przyrody na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego nie wolno wprowadzać psów. Jednak Droga Pod Reglami przebiega skrajem Tatrzańskiego Parku Narodowego i jest traktowana jako “teren spacerowy”.

Oczywiście pies nie może stwarzać “zagrożenia” dla innych osób dlatego musi być uwiązany. W razie spotkania funkcjonariusza staży parku pamiętaj, że ten ma na sobie odpowiedni mundur lub kurtkę z emblematem TPN oraz czapkę z orzełkiem. Mimo oficjalnej ustawy, istnieje niepisane zezwolenie na wprowadzanie psów Drogą Pod Reglami.

Dla pewności przed spacerem zapytaj w Punkcie Informacji Turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Droga Pod Reglami Zdjęcia

Droga Pod Reglami Mapa

Droga Pod Reglami Filmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here