Termy w Białce Tatrzańskiej

Termy w Białce Tatrzańskiej

Termy w Białce Tatrzańskiej
Termy w Białce Tatrzańskiej

Termy w Białce Tatrzańskiej czyli Terma Bania to nowoczesny kompleks basenów z wodami termalnymi znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz budynku wraz z licznymi atrakcjami.

Termy w Białce Tatrzańskiej to miejsce przeznaczone do wodnej zabawy, wypoczynku i rehabilitacji a wszystko to dzięki dostępności wód termalnych. Wody termalne słyną z leczniczych i uzdrowiskowych właściwości pozyskiwane są z podziemnych gorących źródeł z głębokości ok. 2500 metrów, a temperatura po wydobyciu sięga 72°C. Woda termalna w basenach zawiera minerały krzemionki, magnezu, potasu, siarczki, wapnia oraz żelaza dzięki czemu kąpiele są źródłem zdrowia, poprawiając kondycję fizyczną oraz wygląd skóry a także wpływają korzystnie na cały organizm, przywracając równowagę psychofizyczną w tym niwelując stres i poprawiając samopoczucie.

Powierzchnia wszystkich 14stu basenów zewnętrznych i wewnętrznych wynosi blisko 1400 metrów kwadratowych. Co ważne nawet zimą możesz bez wychodzenia z wody przepłynąć z basenu wewnątrz budynku do zewnętrznego basenu skąd obserwujesz góry zanurzony po szyję w ciepłej, parującej na mrozie wodzie.

Termy w Białce Tatrzańskiej oprócz basenów posiadają Saunarium z wieloma rodzajami saun i tężnią solankową, strefą SPA&Wellness oraz AQUA SPA z siedmioma gabinetami oferującymi różnego rodzaju masaże i zabiegi na ciało. W razie potrzeby w dostępnym sklepie możesz dokupić brakujące wyposażenie na basen oraz regionalne pamiątki.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że dach budynku Terma Bania pokryty jest naturalną roślinnością. Termy to świetna atrakcja niezależnie od pory roku czy pogody również wtedy gdy pada deszcz.

Termy w Białce Tatrzańskiej podzielone są na dwie strefy; strefę zabawy (głośna) oraz strefę relaksu (cichą).

Termy w Białce Tatrzańskiej Strefa zabawy (głośna)

Strefa zabawy to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz miłośników wodnego szaleństwa posiadająca m.in.;

Basen wewnętrzny główny z wodą termalną o temperaturze od 34 do 38° Celsjusza  oraz atrakcjami w postaci armatek wodnych i kaskad masujące ciało, karuzeli wodnej z wodospadem, przeprawy linowej, pola do zabaw zespołowych, ściankę do wspinaczki, szeroką zjeżdżalnie rodzinną oraz sztucznej fali (Wave Ball).

Drugi basen wewnętrzny, rekreacyjny z wodą termalną o z temperaturą wody od 34 do 38° Celsjusza  oraz atrakcjami takimi jak ławeczki do masażu, gejzery denne masujące dolne kończyny oraz kaskadę wody  w postaci wodospadu.

Basen zewnętrzny z wodą termalną o temperaturze od 34 do 36°C oraz atrakcjami takimi jak dzika rzeka, grotą sztucznej fali, ławeczkami do masażu i leżankami wodnymi.

Kącik dla najmłodszych w postaci brodzika wewnętrznego z uzdatnianą wodą o temperaturze 32-34°C i atrakcjami w postaci; jeżyka wodnego, strumyka wodnego z nurtem wody, parasola wodnego z hydromasażem,  niewielką zjeżdżalnię i samo napełniających się wiaderek, które napełniają się wodą i wylewają się na dzieci.

Letni wodny plac zabaw z wodą termalną o temperaturze 32°C oraz atrakcjami: interaktywnymi zabawkami w postaci armatek i zraszaczy, dmuchanymi zabawkami do pływania oraz piankowymi makaronami

Zjeżdżalnie zewnętrzne o długościach: Anaconda (125m), Pontonowa (100m), Turbo slide (75m)

2 wanny jacuzzi z wodą geotermalną

5 wanien bąbelkowych

Zewnętrzny plac zabaw i boisko do siatkówki

Restauracja samoobsługowa i zewnętrzny letni bar

Strefę kąpieli słonecznych  (ponad 300 wygodnych leżaków)

Termy w Białce Tatrzańskiej  Strefa relaksu (cicha)

Strefa cicha to idealne miejsce dla osób szukających relaksu i odpoczynku posiadająca m.in.:

2 baseny wewnętrzne połączone z 2 basenami zewnętrznymi z których dostrzeżesz panoramę Tatr. Woda termalna posiada temperaturę od 34°C do 38°C a baseny wyposażono w takie atrakcje jak: armatki i kaskady wodne, bicze wodne, gejzery denne, leżanki wodno-powietrzne, stacją masażu dennego i bocznego, siedziska z dyszami powietrznymi , niszami masażu podwodnego, przeciwprądami oraz jacuzzi na całej długości linii brzegowej basenu wewnętrznego i zewnętrznego.

Oprócz tego w strefie relaksu znajduje się restauracja a’la carte, letni bar zewnętrzny i strefa kąpieli słonecznych (ponad 200 wygodnych leżaków)

Termy w Białce Tatrzańskiej AQUA SPA

Aqua Spa to miejsce relaksu dla ciała w postaci zabiegów fizjoterapeutycznych i kosmetycznych;

Zabiegi fizjoterapeutyczne;
– masaż relaksacyjny
– masaż ujędrniający
– masaż klasyczny
– masaż leczniczy
– masaż sportowy

Zabiegi kosmetyczne;

– zabiegi pielęgnacyjne całego ciała
– zabiegi pielęgnacyjne twarzy
– manicure / pedicure
– henna brwi / rzęs
– regulacja brwi
– depilacja

Termy w Białce Tatrzańskiej Jedzenie

W Strefie Zabawy restauracja samoobsługowa czynna od 10:00 do 21:30 serwująca; tradycyjne zestawy obiadowe kuchni regionalnej, szybkie dania i przekąski, specjalne zestawy dla dzieci, napoje.
W Strefie Relaksu restauracja a’la carte czynna od 12:00 do 21:30 serwująca przystawki, zupy, dania główne, desery, makarony, pizze, sałatki, napoje, alkohol
W Strefie Relaksu Coctail Bar czynny od 10:00 do 22:00 serwujący szeroki wybór alkoholu i napoi bezalkoholowych
W Saunarium bar czynny od 09:00 do 22:00 serwujący sałatki, gorące przekąski, świeżo wyciskane soki owocowe, kawa, alkohol
Dwa bary letnie na zewnątrz

Płatności za posiłki naliczane są na opaski otrzymane przy wejściu (transpondery) dzięki czemu nie ma konieczności noszenia przy sobie gotówki czy kart płatniczych.

Termy w Białce Tatrzańskiej  Saunarium

Saunarium służy do zabiegów pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i rewitalizacyjnych.

5 kabin z saunami;

Saunę Starogóralską o temperaturze 60°C i wilgotności powietrza do 35%;
Grota kamienna z dozowaniem solanki zawierającej jod, gdzie wilgotność powietrza nie  przekracza 45%, a temperatura sięga maksymalnie 50°C;
Sauna Fińska z piecem do naparów o temperaturze do 100°C i wilgotności do 20%;
Łaźnia parowa o temperaturze do 45°C i wilgotności do 100%;
Ruska Bania o temperaturze 65°C i wilgotności powietrza 60% (w ogrodzie);

8 gabinetów Spa & Welness;

wypoczywalnia dla wielbicieli spokoju i głębokiej relaksacji, wyposażona w 20 komfortowych leżaków, koce i podgłówki;
basen z wodą chłodzącą do pływania o temperaturze do 24°C
kabina relaksacyjną z promieniowaniem UVB i UVC
basen z wodą geotermalną o temperaturze do 36°C
strefa kąpieli słonecznych z wygodnymi leżakami
pokój relaksu z koloroterapią
basen z masażem stóp
drink bar „Saunarium”
tężnia solankowa

Termy w Białce Tatrzańskiej Adres

Terma Bania ul. Środkowa 181 34-405 Białka Tatrzańska

Termy w Białce Tatrzańskiej Godziny otwarcia

Codziennie w godzinach; 09:00–22:00

Termy w Białce Tatrzańskiej Mapa

Termy w Białce Tatrzańskiej Filmy

Termy w Białce Tatrzańskiej Zdjęcia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here